Poslední rozloučení s naším žákem a spolužákem

Dne 6. září 2021 se před polednem v obřadní síni brněnského hřbitova se sešli žáci bývalé třídy E4A a velící důstojníci školy a 1. školní roty, aby se naposledy rozloučili s náhle zesnulým bývalým žákem školy Dominikem Rosendorfským a spolu s dalšími smutečními hosty projevili svou účastí hlubokou soustrast zarmoucené rodině.

Čest jeho památce!

Z pera spolužáků

Za svůj život zažíváme krásné i smutné okamžiky. Dnes jsme se sešli na jednom z těch smutných. Loučíme se s klukem, se kterým jsme se bok po boku probíjeli naší školou. Dělali jsme si plány, jak se budeme po maturitě scházet a společně vzpomínat na "misi v Moravstánu".

Bohužel, ne z každé mise se všichni vrátí domů.

Když jsme se v první den praktické maturity dozvěděli, že se pohřešuje, říkali jsme si, že se brzičko najde, ale jak čas ubíhal, rostly i naše obavy.

Při slavnostním vyřazení jsme se o něj opravdu báli a snažili se vymyslet, jak jako četa můžeme pomoci, a proto nás všechny, kteří ho znali, sebrala zpráva, kterou jsme dostali v první polovině základní přípravy. Dominik už není mezi námi. Byl to tvrdý dopad reality.

Dominik byl skvělý člověk plný optimismu, klidu a věčné pohody.

Kdykoli si za ním přišel někdo popovídat, byl připravený naslouchat.

Během studia jsme měli při mnohých příležitostech možnost nahlédnout, co se skrývá za vousatou tváří s téměř nikdy nemizejícím úsměvem. Jsem opravdu rád, že jsem měl možnost ho poznat a prožít s ním ty nepopsatelně krátké čtyři roky plné nádherných vzpomínek, na které budu s úsměvem na tváři vzpomínat.

Měj se tam nahoře hezky!